@ Referater - Nettverksgruppa - NVG
Personlige verktøy

Referater

Fra Nettverksgruppa - NVG
(Forskjell mellom revisjoner)
Gå til: navigasjon, søk
 
(51 mellomrevisjoner av 3 brukere vises ikke)
Linje 13: Linje 13:
 
-->
 
-->
 
{{Referat|Arkiv}}
 
{{Referat|Arkiv}}
{{Referat|Styremøte 4. november 2016}}
+
{{Referat|Styremøte 22. juni 2020}}
{{Referat|Styremøte 31. oktober 2016}}
+
{{Referat|Styremøte 25. mai 2020}}
{{Referat|Styremøte 17. oktober 2016}}
+
{{Referat|Styremøte 27. april 2020}}
{{Referat|Styremøte 3. oktober 2016}}
+
{{Referat|Styremøte 23. mars 2020}}
{{Referat|Styremøte 19. september 2016}}
+
{{Referat|Styremøte 9. mars 2020}}
{{Referat|Styremøte 5. september 2016}}
+
{{Referat|Styremøte 24. februar 2020}}
{{Referat|Styremøte 22. august 2016}}
+
{{Referat|Styremøte 20. januar 2020}}
{{Referat|Styremøte 30. mai 2016}}
+
{{Referat|Generalforsamling 15. november 2019}}
{{Referat|Styremøte 25. april 2016}}
+
{{Referat|Styremøte 4. november 2019}}
{{Referat|Styremøte 11. april 2016}}
+
{{Referat|Styremøte 14. oktober 2019}}
{{Referat|Generalforsamling 1. april 2016}}
+
{{Referat|Styremøte 16. september 2019}}
{{Referat|Styremøte 21. mars 2016}}
+
{{Referat|Styremøte 24. august 2019}}
{{Referat|Styremøte 29. februar 2016}}
+
{{Referat|Styremøte 24. juni 2019}}
{{Referat|Styremøte 15. februar 2016}}
+
{{Referat|Styremøte 11. juni 2019}}
{{Referat|Styremøte 25. januar 2016}}
+
{{Referat|Styremøte 13. mai 2019}}
 +
{{Referat|Generalforsamling 3. mai 2019}}
 +
{{Referat|Styremøte 1. april 2019}}
 +
{{Referat|Styremøte 18. mars 2019}}
 +
{{Referat|Styremøte 4. mars 2019}}
 +
{{Referat|Styremøte 11. februar 2019}}
 +
{{Referat|Styremøte 21. januar 2019}}
 +
{{Referat|Generalforsamling 14. desember 2018}}
 +
{{Referat|Styremøte 26. november 2018}}

Nåværende revisjon fra 22. jun 2020 kl. 18:58

Innhold

Arkiv

[rediger]


Arkiverte referater

Referater/arkiv

Styremøte 22. juni 2020

[rediger]


Styremøte 22. juni 2020

Tilstede: Jitsi: Kaasen, gunnarre, caroline, thomasr

Sakslisten:

1. Godkjenning av innkalling og dagsorden.

OK

2. Referatsaker fra forrige møte.

IDI-adgang: Gunnar med IDI, prøver fysisk oppmøte

Lager: Gunnar må sende epost til Abakus og Online

Passordbytte: Bør stå noe om dette på wiki'en.

3. Gjenåpning av terminalrommet? Evt. smittevernregler.

Gjenåpner terminalrommet, men det er 1-meters avstandsreger. Setter inn noe håndsprit. Lager en liste på ark der man skriver seg opp hvis man er på terminalrommet. Kontaktperson ved. evt. sjekk av liste: gunnar rené, makulerer listen etter 14 dager. Mobilnummer og fornavn.

Vedtatt.

4. Kurs, kurskalender og aktiviteter.

25. august: Kurs på jitsi: Pingvin-kurs på jitsi. Lage en introduksjonsvideo. Mat ved utdeling?

15. septemeber GPG key exchange/kryptoparty med kurs. Kan gjennomføres med navneliste med maks 50 deltakere og 1 meters avstand. Avklare hvordan vi kan sterilisere evt. papir som brukes. Bør gjennomføres i auditorium eller utendørs.


5. Informasjon til Kom-i-gang-opplegget.

Legg ut info på:

  • Hjemmesiden
  • Facebook
  • til stikonsulenter

Frist 1. august. Introheftet er oppdatert. Kan gjøre infoheftet mobil- og webvennlig. Informere om kurs. Hvis vi får tid går det også an å lage en video.

6. Neste møte.

13. juli 2020. Gunnar kaller inn.

7. Eventuelt.

Vi bruker Slack til kurs-forberedelse


Verkstedet. Hva har skjedd tingene? Gunnar sjekker.

Styremøte 25. mai 2020

[rediger]


Referat styremøte 25. mai 2020

Tilstede: Whereby: Gunnarre, Yorn, Kaasen, Thomasr


1. Godkjenning av innkalling og dagsorden.

OK

2. Referatsaker fra forrige møte.

Thomasr får adgangskort - skal møte opp for fotografering.

Adgang: IDI: Gunnar purrer

Yorn: Har fått adgang til ytterdører elektro.

Lager: gunnarre må sende mail til abakus og online

Fornye ytterdør-adgang til kaasen til Elektrobygget: Gunnar sjekker

3. Kurs, kurskalender og aktiviteter.

Immatrikulering: Blir digital i år. Mulig vi må finne på en alternativ form for immatrikulerings-rekruttering. Vi vet mer nærmere August.

Infoheftet er oppdatert. Kan gjerne legge det offentlig tilgjengelig.

Passordbytte osv. bør det stå noe info om på Wiki'en.

Risiko: Høyeste: Terminalrommet Middels: Auditorium Lavest: Nettmøte

PGP key exchange/kryptoparty med kurs. Kan gjennomføres med navneliste med maks 50 deltakere og 1 meters avstand. Avklare hvordan vi kan sterilisere evt. papir som brukes. Bør gjennomføres i auditorium eller utendørs.

Hva med et kurs på zoom? Kan vi utvikle noe slikt. F.eks. "pingvin og pizza"-kurset. Lag en introduksjonsvideo på 1 minutt. Sjekk om Blackboard kan brukes, eller om vi skal bruke f.eks. Zoom.

4. Neste møte.

22. juni.

5. Eventuelt.

Snakket om IT-sikkerhet (unntatt referat).

Vifter: 2 120mm PWM 1 120 mm med bare vanlig strøm 1 80mm PWM vifte til å ha i reserve. Vedtatt at vi kjøper.

Hever møtet 19:05

Styremøte 27. april 2020

[rediger]



Styremøte 27. april 2020

Whereby: gunnarre, caroline, thomasr, kaasen

1. Godkjenning av innkalling og dagsorden.

OK

2. Referatsaker fra forrige møte.

Rekvisisjon Thomas Rinnan: Sent til Campus-service.

Adgang Kaasen til IT-Vest: Sendt til IDI.

Tilgang Yorn, ytterdører: Sent til Campus-service.

Lager: gunnarre må sende mail til abakus og online

Switch: Har fått. Kan montere i løpet av sommeren. Terminalrommet er stengt for medlemmer, men vi tillater vedlikehold for å bytte switchen - etter en konkret risiko-vudering. Sjekk retningslinjer.

3. Kurs, kurskalender og aktiviteter.

Risiko: Høyeste: Terminalrommet Middels: Auditorium Lavest: Nettmøte

Hva med et kurs på zoom? Kan vi utvikle noe slikt. F.eks. "pingvin og pizza"-kurset. Lag en introduksjonsvideo på 1 minutt. Sjekk om Blackboard kan brukes, eller om vi skal bruke f.eks. Zoom.

PGP key exchange/kryptoparty med kurs.

4. Immatrikulerings-/kom-i-gang-dag eller hva det blir.

11. august er kom-i-gang-dagen. Har sendt inn søknad om deltakelser.

5. Neste møte.

25. mai i utgangspunktet.

6. Eventuelt.

Snakket om mulig video-presentasjon av NVG? Student-TV?

Hevet møtet kl. 18:45

Styremøte 23. mars 2020

[rediger]


Tilstede:

Whereby caroline, kaasen, gunnarre. Jornane kom inn på sak 3.

1. Godkjenning av innkalling og dagsorden.

OK

2. Referatsaker fra forrige møte.

K-sted: Fått svar: Vi setter faktura-adresse på adgangksort-bestillinger

Adgang til ytterdørene Elektro for jornane: Ikke gjort noe med.

Adgang IDI IT-vest for kaasen: Ikke gjort noe med.

Lager: gunnarre må sende mail til abakus og online

PoE-switch: Denne får vi lov til å skifte

Bestille 3, D-link DGS1008P. Vedtatt.

3. Kurs, kurskalender og aktiviteter.

Kurset utsettes til etter sommeren, p.g.a. pandemien.

4. Neste møte.

20. april.

5. Eventuelt.

Terminalrommet er stengt for medlemmer, men vi tillater vedlikehold for å bytte switchen.

Møtet hevet ca. 18:25

Styremøte 9. mars 2020

[rediger]


  • Terminalrommet: jornane, kaasen
  • Whereby: caroline, gunnarre, thomasr
  • Referent: kaasen

1. Godkjenning av innkalling og dagsorden.

OK, litt sen. gunnarre ønsker stigende nummerering av alle sakspunktene. Tar «neste møte» sist.

2. Referatsaker fra forrige møte.

K-sted for adgang: Har spurt Studentservice, ikke fått svar.

Adgang til ytterdørene Elektro for jornane: Ikke gjort noe med.

Adgang IDI IT-vest for kaasen: Ikke gjort noe med.

Fristasjonssøknad: Er sendt. Har ikke fått bekreftelse. For to år siden kom den i april.

Lagerplass. Sendt forespørsel til IDI. Fått svar fra Ryen. De må bli ferdige med plassering av museumsutstillingsgjenstandene først. De foreslår å spørre Online og Abakus om litt plass. gunnarre skriver e-post til dem etter møtet.

PoE-switch: Det ble uklart hvilke modeller vi skulle spørre om. Vi finner dem igjen på evt.

gunnarre har kjøpt HDMI-hunn-til-DVI-hunn-overgang og 16-GB-SD-kort.

3. Kurs, kurskalender og aktiviteter.

Linuxverkstedet: Over 1000 har sett annonsen på Facebook. Øker det litt, med kr 100,- til. Kanskje Snapchat? gunnarre skriver ut plakater.

4. Eventuelt.

Penser: kaasen sender e-post til AV-tjenesten og spør om vi selv kan kjøpe og montere. URL-er:

5. Neste møte.

Det blir mandag 23. mars kl. 18.00.

Hever møtet 18:54

Styremøte 24. februar 2020

[rediger]


Terminalromet: Thomasr

Whereby: Gunnar, David


1. Godkjenning av innkalling og dagsorden.

OK.

2. Referatsaker fra forrige møte.

K-sted for adgang. PVV vet ikke om at det trengs K-sted. Høre med IDI?

Yorn: Adgang til ytterdørene Elektro (gunnar følger opp) Kaasen: Adgang IDI IT-vest (Gunnar følger opp)

3. Forslag fra forrige møte om verv (som før):

 Thomas Rinnan: Nestleder og sekretær
 Caroline Sæhle: Styremedlem
 David Kaasen: Kasserer

Vedtatt.

4. Kurs, kurskalender og aktiviteter.

17. mars kl 17:30. Sender ut Facebook-event 25. februar. 100 kr til Facebook-annonser. Thomas has RaspberryPi 3 Kjøp: HDMI-hunn-til-DVI-hunn-overgang. Max 500 kr.

5. Fristasjonssøknad.

Må sendes denne uken. Sender samme søknad som sist, men ber også om mulighet for lagerplass.

6. Eventuelt.

Etter møtet: K-sted spørsmål ref. adgangskort, rekvisisjon IDI Studentservice?

Lagerplass- søknad til IDI

Må også gjøres: PoE-switch: Spør ATEA om pris på å få 1 stk JL258A og 1 stk DGS1008P

Hever møtet 18:50

Styremøte 20. januar 2020

[rediger]


Referat styremøte 20. januar 2020

Tilstede:

Terminalrommet: kaasen, yorn

Whereby: gunnarre, thomasr


1. Godkjenning av innkalling og dagsorden.

OK.

2. Referatsaker fra forrige møte.

Referat OK.

Adgang: Må vi ha K-sted for å lage ekstern-kort? Vi spør PVV hvilket K-sted de bruker, hvis det er det de gjør.

Yorn: Adgang til ytterdørene Elektro (gunnar følger opp)

Kaasen: Adgang IDI (gunnar følger opp)

3. Kurs, kurskalender og aktiviteter.

  • 25. februar: linux-installasjons-kveld. Vi har en Raspberry Pi 2 som vi kan installere på, og thomasr har en Raspberry pi 3. Vedtar at vi kjøper et SD-kort til den. 100 kr til Facebook-annonser.

4. Skrive brev til IDI med spørsmål om lagerplass.

  • Kan vise til det at vi holder kurs.
  • At vi ble kastet ut først, og så fikk andre plass der istedet?

Søknadsfristen for fristasjon (terminalrommet) er 1. mars

5. Eventuelt.

PoE-switch: Spør ATEA om pris på å få 1 stk JL258A og 1 stk DGS1008P

Konstituering: Fortsetter

Thomas Rinnan: Nestleder og sekretær

Caroline Sæhle: Styremedlem

David Kaasen: Kasserer


Møtet hevet 20:27

Generalforsamling 15. november 2019

[rediger]


Generalforsamling 15. november 2019

Fil:Nvg gf20191115.pdf

Styremøte 4. november 2019

[rediger]


Styremøte referat 4. november 2019

Tilstede:

Terminalrommet: gunnarre, kaasen, yorn

Whereby: carolisa, thomasr

1. Godkjenning av innkalling og dagsorden

OK

2. Referatsaker fra forrige møte

Lager: Vi skal spørre Online om hvordan de fikk plass på lageret.

Vi kan skaffe en PoE-switch. Ser på modeller. Så lenge de koster under 8000 m MVA så kjøper vi.

Fornye tilganger på IT-bygget og Elektrobygget: Intet nytt.

Innkjøp av nytt minne til reitgjerdet: Gjort

Vi oppretter oss som kunde hos Fretex.


3. Kurs, kurskalender og aktiviteter

22. november linux-installasjons-kveld på EL3. Vi har en Raspberry Pi 2 som vi kan installere på. Vedtar at vi kjøper et SD-kort til den. 100 kr til Facebook-annonser.

4. Eventuelt.

Genfors: Huske å bestille auditorium

Styremøte 14. oktober 2019

[rediger]


Styremøte 14. oktober 2019

Terminalrommet: jornane, kaasen, thomasr

1. Godkjenning av innkalling og dagsorden

OK.

2. Referatsaker fra forrige møte

Ble ikke referert (ikke vedtaksdyktig).

Fra 16. sep.:

Referatsaker:

Lager: PVV venter til søknad om fristasjon til våren. Vi skal spørre Online om hvordan de fikk plass på lageret.

Bråkete switch: Fått svar fra Atea. Vi leter etter kandidater til ny pens til neste møte.

Fornye tilganger på IT-bygget og Elektrobygget: Intet nytt.

Innkjøp av nytt minne til reitgjerdet: Intet nytt.

Bestille datamakulering fra Fretex: Intet nytt.

3. Kurs, kurskalender og aktiviteter

Pingvin og pizza-kurs og Linux installasjons-kurs på Raspberry Pi og laptop: 15. okt. går ikke... Må finne nye datoer.

4. Dato for genfors.

Vedtar fredag 15. november. Den som vil, blir med på nerdepizza etterpå.

5. Eventuelt.

Det kom forespørsel på e-post om å kjøpe domenet nvg.org. Vi avslår.

Møtet hevet 20.30.

Styremøte 16. september 2019

[rediger]


Styremøte 16. september 2019

Terminalrommet: kaasen, jornane

Whereby: thomasr, gunnarre

1. Godkjenning av innkalling og dagsorden

OK.

2. Referatsaker fra forrige møte

Gunnar: strømlister: Bestill denne uka

Lager: PVV er gjerne med på en felles-søknad om lagerplass. PVV har ikke behandlet saken ennå.

Bråkete switch: Spør om en kontaktperson på ATEA.

Fornye tilganger på IT-bygget og Elektrobygget: Har gjort noe med dette, men må purre på igjen.

3. Kurs, kurskalender og aktiviteter

Pingvin og pizza-kurs. Caroline kan komme oppover senere i høst (oktober for eksempel, men ikke før 15. oktober).

Linux installasjons-kurs på Raspberry Pie og Laptop. Foreslår 15. oktober kl 17:00

4. Innkjøp av nytt minne til reitgjerdet? Det ser ut til å feile.

Det må kjøpes inn nytt minne. 2700 kr.

5. Eventuelt.

Bestille datamakulering fra Fretex. Noen harddisker og backup-bånd. Setter av 3000 kr i budsjett. Gunnar forhører seg på pris.

Møtet hevet 19:09

Styremøte 24. august 2019

[rediger]


Styremøte 27. august 2019

Terminalrommet: gunnarre og kaasen

whereby.com: Ingen

Sakslisten:

1. Godkjenning av innkalling og dagsorden

OK

2. Referatsaker fra forrige møte

Gunnar: strømlister: tar det etter møtet

Lager: PVV er gjerne med på en felles-søknad om lagerplass. Vi må snakke med igjen.

Bråkete switch: NTNU har purret på ATEA.

Fornye tilganger på IT-bygget og Elektrobygget.

3. Kurs, kurskalender og aktiviteter

Foreslår 20. september kl 17:15 for Pingvin og pizza kurs. NVG kan gi et reise-stipend for at evt. alumni fra Oslo kan komme oppover.

NUCCC? Søke reise-stipend for langveis-farende?

4. Eventuelt.

Ingenting.

Møtet hevet 19:21

Styremøte 24. juni 2019

[rediger]


NVG referat 24. juni 2019

terminalrommet: kaasen, yorn

appear.in: gunnarre, thomasr

1. Godkjenning av innkalling og dagsorden

OK

2. Referatsaker fra forrige møte

Gunnar: strømlister, blomster

Pingu: Satt i drift. Har tatt over for Sabre-wulf unntatt DNS. Majordomo er nedlagt; Mailman er videreført.

Bråkete switch: Purret på NTNU

Lageret: Sende epost til PVV, sender i dag.

Gunnar sender ny henvendelse om adgang til IT-bygget og elektro. Forlenge.

4. Planlegge kom-i-gang-dagen

NVG er påmeldt. Det kommer mer info i begynnelsen i august. 13. august 2019. Litt spesielt i år fordi det er dagen *etter* immatrikulering.

3. Kurs, kurskalender og aktiviteter

Kurs til høsten:

Starten av september? Linux-kurs. Sjekke få oppover Caroline, og evt. støtte reise. Ikke legge det i fadderuka til PVV.


5. Eventuelt.

Tar et møte i sommer for å detaljplanlegge Linux-kurs. Tid settes senere.

Møtet hevet: 18:40

Styremøte 11. juni 2019

[rediger]


nvg 20190611

term: yorn, kaasen

appear.in:gunnarre

1. Godkjenning av innkalling og dagsorden

OK. send gjerne påminnelse

2. Referatsaker fra forrige møte

Gunnar: strømlister, blomster


Pingu: Ny maskin funnet, 64 bits versjon med SATA-disker, 6 ganger så mye RAM

Bråkete switch: Purrer på Atea

Sjekker om vi kan bruke disk-kontrollere som vi har.


3. Kurs, kurskalender og aktiviteter

Har kontaktet NTNU om kom-i-gang-dagen

Linux-kveld, PC-klinikk. Gunnar høre litt med de nye medlemmene hva de er interessert i.

Pingvin/linux-kurs Caroline. Vi kan gjerne sponse litt at av reisen.

Kurs til høsten: - Linux-kurs - Sky-kurs Openstack/docker osv. IDI IT-drift - høre om det er noen som vil fortelle om det. - Dataoverføring via amatørradio, kan invitere ARK-folk - TCP/IP-kurs

4. Lageret (ITS-252). Sende søknad?

Datamuseet har siste omvisning i 12 juni. Regner med at det blir flyttet snart. Online og Abakus har fått plass til ting der vi hadde lager før - muligens fordi de har gitt plass til datamuseet. Vi vurdere å spørre om lagerplass når vi vet mer om hva som skjer? Kontakter PVV

5. Eventuelt.

Pingu: Ny server settes i drift 14. juni.

Gunnar sender ny henvendelse om adgang til IT-bygget. Forlenge.

Nytt møte 24. juni?

Møtet hevet 18:40

Styremøte 13. mai 2019

[rediger]


Tilstede: Davidk, gunnarre, yorn

Appear.in: Caroline

1. Godkjenning av innkalling og dagsorden

OK

2. Konstituering av styret

Thomasr: Nestleder og sekretær

Kaasen: Kasserer

3. Referatsaker fra forrige møte

Plass til skap: Hvem vi skal høre med? Var det noen fakulteter som fikk veldig mye plass? IT?

Gunnar: strømlister, blomster

Personvernerklæring er på plass.

Starbuck kjører med speilet disk og harddisk-kryptering

Pingvin og pizza: Avholdt, greit kurs.

Genfors er avholdt.

Pingu: Prøver å finne ny maskin blant pro-liant-maskinene.


4. Kurs, kurskalender og aktiviteter

Linux-kveld, PC-klinikk. Gunnar høre litt med de nye medlemmene hva de er interessert i.

Pingvin/linux-kurs- Caroline har littegrann mer fleksibel arbeidstid

Vi følger med på når kom-igang-dagen blir planlagt - sender mail til kontakt på NTNU Karriere i slutten av mai.

Vi vedtar at vi kan kjøpe telt til kom-i-gang-dagen og grilling, hvis det blir behov. F.eks. på finn. Max 2000 kr.

Kurs til høsten:

- Linux-kurs

- Sky-kurs Openstack/docker osv. IDI IT-drift - høre om det er noen som vil fortelle om det.

- Dataoverføring via amatørradio, kan invitere ARK-folk

- TCP/IP-kurs (hranes, NVG kan være behjelpelig med å vinkle som hobbyforedrag), sette av en dag til å jobbe på det.

5. Eventuelt.

Muligens Kjøpe SAS-kontroller og reserve. Brukt. Må bruke JBOD-modus så vi kan kjøre MDraid. Kjøper ikke kontroller akkurat nå. Sjekker om vi kan bruke det vi har.

Bråkete switch: Purrer på Atea neste uke

Generalforsamling 3. mai 2019

[rediger]


Fil:Genfors20190503.pdf

Styremøte 1. april 2019

[rediger]


Referat styremøte 1. april 2019

Tilstede: Terminalrommet : gunnarre, kaasen

Appear.in: thomasr

1. Godkjenning av innkalling og dagsorden

OK

2. Referatsaker fra forrige møte

Plass til skap: Hvem vi skal høre med? Var det noen fakulteter som fikk veldig mye plass? IT?

Gunnar: strømlister, blomster

Tomasr og gunnar: Personvernerklæring. Thomasr sender utkast og Gunnar fortsetter på.

Bestilte ny disk for en ST6000DM004 som vi ikke fikk til å virke på Starbuck. Den nye har ikke kommet.

3. Kurs, kurskalender og aktiviteter

9. april pingvin og pizza (Matrix og terminal). Nytt medlem: Invitere Jakob og de andre nye på matrix-kurset. Sender ut Facebook-invite 50kr budsjett + plakater.

- Linux-kveld, PC-klinikk. Gunnar høre litt med de nye medlemmene hva de er interessert i.

- Dataoverføring via amatørradio, kan invitere ARK-folk

- TCP/IP-kurs (hranes, NVG kan være behjelpelig med å vinkle som hobbyforedrag), sette av en dag til å jobbe på det.

-Sky-kurs Openstack/docker osv. IDI IT-drift - høre om det er noen som vil fortelle om det.

4. Fastsette dato for genfors.

Vi må velge dato innen den 8. april

5. Forslag om langtidsmedlemsskap og langtidslagring av hjemmeside

- I den konkrete saken, foreslår vi at NVG får en evig, ikke-kommersiell, ikke-eksklusiv, lisens til å lagre og vise offentlig innholdet på medlemmets hjemmeside.

- Felt i meldemsdatabase for om medlemmet samtykker i at innholdet skal fortsatt ligge igjen etter at de ikke lenger er medlem. Det medfører ingen forpliktelse for at NVG fortsatt skal ha innholdet liggende, men NVG kan gjøre det hvis de vil.

- Vi skriver et forslag om livstidssmedlemsskap til generalforsamlingen.

6. Eventuelt

Pingu (ny epost-tjener) går fremover. Majordomo-epost-lister som er aktive er konvertert til Mailman på Sabre-wulf, så vi slipper å legge inn Majordomo på Pingu.

Bråkete switch: AV-tjenesten har sendt forespørsel til Atea til å se på saken.

Møtet hevet 18:53

Styremøte 18. mars 2019

[rediger]


NVG 2019-03-18 Tilstede terminalrom: gunnarre, kaasen, thomasr, yorn appear.in:


1. Godkjenning av innkalling og dagsorden

OK.

2. Referatsaker fra forrige møte

Vi får ikke ha skap i gangen. Hva med å med å spørre andre fakulteter?

Vi spør student-demokratiet på lengre sikt om det går an å få til en løsning der det bygges lager-rom oppdelt i låsbare båser til hver bruker.

Hva med verkstedet?

Gunnar: strømlister, blomster

Tomasr og gunnar: Personvernerklæring

Harddisker er kjøpt

3. Kurs, kurskalender og aktiviteter

ZFS-kurset var bra

9. april pingvin og pizza (Matrix og terminal).

Andre ting på lista:

- Linux-kveld, PC-klinikk. Gunnar høre litt med de nye medlemmene hva de er interessert i.

- Dataoverføring via amatørradio

- TCP/IP-kurs (hranes, NVG kan være behjelpelig med å vinkle som hobbyforedrag),

- cfengine-kurs (kaasen)?

-Sky-kurs Openstack/docker osv.

4. Eventuelt

Nytt medlem: Jakob

Tidspunkt genfors: 29. april, 30. april eller 3. mai. Helst 3. mai.

Neste møte 1. april

Møtet hevet

Styremøte 4. mars 2019

[rediger]


Referat styremøte 4. mars 2019

Tilstede: Terminalrommet :gunnarre, kaasen

Appear.in: thomasr

1. Godkjenning av innkalling og dagsorden

OK

2. Referatsaker fra forrige møte

AV-switch: Spørre opp om de har sett på switchen

Gunnar: strømlister, blomster

Tomasr og gunnar: Personvernerklæring

3. Kurs, kurskalender og aktiviteter

Yorn: ZFS-kurset: 5. mars 18:00 VI har reklamert for kurset med plakater, epost-liste, Facebook-event og reklame

Andre ting på lista:

Linux-kveld,

Dataoverføring via amatørradio,

TCP/IP-kurs (hranes, NVG kan være behjelpelig med å vinkle som hobbyforedrag),

cfengine-kurs (kaasen)?

Sky-kurs Openstack/docker osv.

4. Hvordan få nytt lagerrom?

Vi spør ikke IME - de er opptatt med flytting.

Vi spør student-demokratiet på lengre sikt om det går an å få til en løsning der det bygges lager-rom oppdelt i låsbare båser til hver bruker.

På kortere sikt spør vi vaktmester om vi kan sette opp et skap ute i gangen. Lagerskap? Forslag til modell: https://www.ajprodukter.no/kontor-konferanse/kontormobler/oppbevaringsskap/oppbevaringsskap/459296-19439063.wf?productId=19439046

5. Prisramme for innkjøp av nye harddisker.

Starbuck-disken feilen var ikke helt død - fikk kopiert ut det vi skulle ta vare på fra den.

Kjøper 2x6 TB 7000 kr, kjøper harddisker av to ulike modeller. Speiles på starbuck

Reitgjerdet 1x4TB 2100 kr

Tilsammen 9100 kr.

6. Eventuelt

Fordel med lager ved terminalrommet - mye lettere å pusle med gamle ting.

Bil begynne å sende gamle personlige eiendeler som ligger igjen her til vedkommende med post - spør dem først om de vil hente.

Styremøte 11. februar 2019

[rediger]


Styremøte 11. februar 2019

Tilstede: Terminalrommet: gunnarre, yorn, hiasen,

hranes innom en tur

Appear.in: caroline

1. Godkjenning av innkalling og dagsorden

OK

2. Referatsaker fra forrige møte

Har hatt lager-rydding. Har tatt kontakt med NTNU Eiendom for å høre hva rommet skal brukes til - men fortsetter å rydde.

Kan gi bort tastaturer?

AV-switch: Spørre opp om de har sett på switchen

Gunnar: strømlister, blomster Tomasr og gunnar: Personvernerklæring

3. Kurs, kurskalender og aktiviteter

Husk: Sjekk rombestilling og skriv ut plakater

Pingvin og pizza (terminal og Matrix): 26. februar kl 17:15

Yorn: ZFS-kurset: 5. mars 18:00

Forslag 50 kr hver i Facebook ads. Lager det denne uken.

Andre ting på lista: Linux-kveld, Dataoverføring via amatørradio, TCP/IP-kurs (hranes, NVG kan være behjelpelig med å vinkle som hobbyforedrag), cfengine-kurs (kaasen)?

4. Eventuelt

Fint med møtetid kl 18:00 - flere har tid da?

Møtet 18:30

Styremøte 21. januar 2019

[rediger]


Tilstede: Terminalrommet: kaasen, yorn, hiasen, peder

appear.in: gunnarre, thomasr

1. Godkjenning av innkalling og dagsorden

OK, men behandler sak 5 før sak 2.

5. Lagersituasjonen. Planlegge ryddedugnad

Vi svarte John Krogstie under møtet. Vi svarte Birgit Sørgård 15. januar.

Vi bør sortere og hive en del før det

Ryddedugnad mandag 4. februar 17:00, NVG dekker pizza og brus

- Kaste noen ting - Merke ting som er verdt å ta vare på - Ta vare på lagringsmedium for sikker sletting/makulering

Kaasen sjekker status på privatbokser

2. Konstituering av styret

David Kaasen: Kasserer

Thomas Rinnan: Nestleder og sekretær

3. Referatsaker fra forrige møte

AV-switch: Spørre opp om de har sett på switchen

Adgang: Purre på IDI for adgang for IT-bygget. Gunnar følger opp.

Gunnarre skaffer to sekvensielle strømlister.

Personvernerklæring gjenstår. thomasr og gunnarre ser på det siden.

Kantega - Geir Helland blomster Gunnar sender (max 300 kr)

4. Kurs, kurskalender og aktiviteter

Pingvin og pizza (terminal og Matrix): 26. februar kl 17:15

Yorn: ZFS-kurset: 5. mars 18:00

Andre ting på lista: Linux-kveld, Dataoverføring via amatørradio.

6. Eventuelt

Hagbart gikk ned ifm. med strømbrudd

Møtet hevet 21:10

Generalforsamling 14. desember 2018

[rediger]


Fil:Gf20181214 referat.pdf

Styremøte 26. november 2018

[rediger]


Tilstede: kaasen
Appear.in: gunnarre
Referent: kaasen

1. Godkjenning av innkalling og dagsorden

Det er OK.

Man må gjerne minne om innkallelse hvis det ikke er sendt ut innen noen dager før møtet.

2. Referatsaker fra forrige møte

Vifteløs pens. kaasen ble litt usikker på hvilken pens vi skulle tilby. Sender ny e-post med to forslag.

E-postserver. Vil ha spam å bryne oss på. http://muguguestbook.com/ er fin til dette formålet.

Adgangsgruppe NVG. Må spørre om adgang som før og ta gruppeutvidelsen utenom.

UPS. gunnarre kjøper list med måler.

Personvernerklæring gjenstår. thomasr og gunnarre ser på det siden.

Kompromittert bruker. Har fått nytt passord.

Generalforsamling. Har innkalt.

3. Kurs, kurskalender og aktiviteter

Vi holdt Pingvin- og pizzakurs 10. november, men det var heller dårlig oppmøte. Kurset er ihvertfall klart til å holdes neste gang, til våren f.eks.

Andre ting på lista: Linux-kveld Dataoverføring via amatørradio. Pingvin- og pizza (og Matrix)

4. Rette takk til Kantega

Sende blomster, opp til kr 300,-.

5. Eventuelt

Møtet hevet 21.25.